вівторок, 24 червня 2014 р.

До 125-річчя від дня народження Анни Ахматової

 «В то время я гостила на земле.
Мне дали имя при крещенье - Анна…»

ЦРБ ім. П.Тичини не могла не відзначити той факт, що майже поруч з розташуванням бібліотеки, (25 квітня) 8 травня 1910 року в Миколаївській церкві села Микільська Слобідка, тоді ще  недалеко від Києва,  повінчалися вже знаменитий поет Микола Гумільов і потомствена дворянка Анна Горенко (лише через рік під її віршами з'явиться псевдонім Ахматова).Познайомилися вони в 1903 році в Царськосельській гімназії. Ганні було тоді 14 років, а Микола був старшим від неї на три роки. Побачивши красиву струнку дівчину, він відразу втратив голову.


Ставши відомим поетом, Микола багато разів робив їй пропозиції і отримував відмови, від нерозділеного кохання він тричі намагався покінчити життя самогубством, і, врешті-решт, добився свого. Коли в 1909 році він знову заговорив про шлюб, Анна дала свою згоду.
Родичі з обох боків на весілля не прийшли, тому були проти цього шлюбу. Вони сумнівалися в щасливому майбутньому цього союзу і були впевнені, що він довго не протримається. Тим не менш, цей шлюб тривав вісім років, незважаючи на те, що обидва були погано підготовлені до сімейного життя.

Немає коментарів:

Дописати коментар