четвер, 12 грудня 2013 р.

Бібліографічне бієнале: ярмарок інновацій


Урочистим та дуже важливим днем для ЦБС Дніпровського району стало 3 грудня. Центральна районна бібліотека ім. П.Тичини приймала колег та гостей на Ярмарку бібліографічних інновацій. Ми отримали перший досвід проведення бібліографічного бієнале (це виставка або фестиваль, що проводиться раз на два роки).
Бути першопрохідцями завжди відповідально та хвилююче, але сьогодні бібліотеки, як ніколи, повинні  доводити, що вони сучасні та цікаві.
Рівень бібліографічного обслуговування здатен серйозно вплинути на імідж, а бієнале, на нашу думку, може пожвавити  бібліографічну роботу, додати колегам фантазії та креативності.
Бібліографи ЦБС вкотре доводили в ході бієнале, що бібліографія – це ключ, за допомогою якого розкриваються таємниці книжкових багатств.. Програма заходу була насиченою, а ярмарок «безкоштовних ідей» користувався дійсно величезним попитом.


Колеги познайомилися з путівниками по Дніпровському району, які були представлені на виставці-рейтингу. В цю експозицію бібліографи ЦРБ ім. П.Тичини вклали душу та фантазію, перетворивши звичайні полиці в 3D-формат. Було цікаво дізнатися, який путівник із серії «Їх імена в назвах вулиць…» гості визнають найбільш цікавим. Для цього кожний відзначив свого фаворита кольоровим стікером.

Наші фахівці намагаються стати справжніми чарівниками для маленьких читачів. Іноді вони показують справжні дива… Дитячу сторінку бієнале презентувала бібліограф бібліотеки ім. П.Усенка Наталія Алексєєва. Мультимедійна презентація «Знахідки дитячої бібліографії» стала ще однією прикрасою бієнале.

Сучасна, доступна, відкрита… 
Ці епітети по відношенню до бібліотеки втрачають сенс без електронного каталогу. Так вважає господиня бієнале – завідувач відділу  довідково-інформаційної та організаційно-методичної роботи ЦРБ ім. П.Тичини Віра Осипенко, яка презентувала «Каталоги та картотеки он-лайн». Знайомство колег з оновленим сайтом ЦБС Дніпровського району, через який можна здійснити пошук книг, газет та журналів, стало «родзинкою» бієнале. Звичайно, деякі недоліки пошукової системи існують. Але головним все ж таки є той факт, що сьогодні ЦРБ вдалося створити власну електронну базу.


Деякі питання актуальні у всі часи. Одне з них – пошук роботи. На цей запит наші колеги завжди нададуть вичерпну інформацію. Пам'ятку «Як знайти роботу» презентувала завідувач бібліотеки ім. Є.Кравченка Олена Арутюнян.
І ця презентація мала резонанс.
Бажаючих отримати цю пам’ятку в електронному або друкованому вигляді було чимало.


Бібліографи завжди у творчому пошуку. Тому і виникають нові форми роботи, нові терміни. Щоб перевірити знання нової термінології, гостям запропонували відповісти на запитання вікторини, яку наші спеціалісти створили на основі власного «Словника нових бібліотечних термінів». До речі, цей словник став зірковим виданням у столиці… Вікторина-навчання «Вчимося! Аналізуємо! Впроваджуємо!» змусила похвилюватися навіть «просунутих» бібліографів.

Бібліографічна діяльність – творча та актуальна. Процес інформаційного обслуговування важливий не тільки для користувачів, а й для бібліотекарів. Інформаційно-консультативна допомога «Служба методичної навігації» стала ще однією корисною сторінкою бієнале.

Знайомство з власними бібліографічними напрацюваннями – це чудово, але завжди корисно зазирнути до сусідів. Майстер-клас від російських колег презентувала головний бібліограф ЦБР ім. П.Тичини Ганна Прудка. «Подорож країною Бібліографії», безперечно,  зацікавила всіх без виключення.

Бібліографія – це цікаво! Сподіваємося, що ми зможемо переконати в цьому користувачів. Бібліографічне бієнале – вдалося, і в цьому переконують відгуки. Представлені матеріали справді здалися колегам корисними – інтерес до «ярмаркової продукції» був непідробним. Тож, будемо вважати, мета бієнале досягнута, і нові ідеї будуть впроваджені у практику.
Детальніше познайомитися з "родзинками" бібліографічного бієнале можна буде незабаром на нашому сайті в розділі "Поради методиста" (Інновації)

Немає коментарів:

Дописати коментар