неділя, 19 лютого 2012 р.

ІI Міжнародна фотовиставка «Агапіт Печерський. За єдність і дружбу!»


19 лютого Центральна районна бібліотека ім. П.Тичини відкрила свої гостинні двері для учасників II Міжнародної фотовиставки «Агапіт Печерський. За єдність і дружбу!». Кияни та гості столиці проявили величезний інтерес до цього заходу. В день відкриття фотовиставки читальна зала ЦРБ ледь вмістила всіх бажаючих доторкнутися до вічних культурних цінностей.

            З особливою увагою гості прослухали інформацію про відому історичну постать – Агапіта Печерського – першого лікаря Київської Русі. Стародавнє ім’я Агапе перекладається з грецької як «безкорисна любов-самовіддача, любов до ближнього». Чудотворні мощі лікаря донині зберігаються у Ближніх печерах Києво-Печерської Лаври. Дослідники довели їх властивість зцілювати, тому люди з багатьох країн світу, відвідуючи печери, більш за все затримуються саме біля мощів Агапіта.

Гості фотовиставки зустрілися зі світом справжнього мистецтва – матеріалами картинної виставки «Агапіт Печерський» пензля художниці, популярної письменниці Анастасії Нових. Виявляється, портрет «Агапіт Печерський» дивовижним чином об'єднує людей різного віку, соціального статусу й навіть віросповідання, свідками чого стали відвідувачі фотовиставки.


         Захоплення публіки викликала розповідь про символ Жіночого начала і про його значення в сучасному світі, про перетин реалій минулого й сьогодення, а перегляд соціальних роликів нового формату закінчився обговоренням яскравих моментів.
 
         Після презентації люди не поспішали розходитися, продовжуючи спілкування з ведучими в неформальній обстановці. Адже коли мова йде про вічні культурні цінності, час ніби стирає свої границі.
         Приємний сюрприз очікував на співробітників та читачів ЦРБ ім. П.Тичини. Організатори фотовиставки, – Міжнародна громадська організація«Лагода», ВД «Лотос» та газета «Пантелеймон-целитель», – подарували бібліотеці ряд видань популярної письменниці Анастасії Нових. Таким чином, дуже скоро відвідувачі ЦРБ зможуть в повній мірі насолоджуватись творами унікальної авторки.

         Інтерес до фотовиставки не згасає і після відкриття. Відвідувачі читального залу бібліотеки з інтересом продовжують знайомитися з тематичними виданнями (наприклад, газетами «Пантелеймон-целитель»), а біля експозиції завжди багато зацікавлених.

Немає коментарів:

Дописати коментар