середа, 16 листопада 2011 р.

Бал не зовсім чистої сили

То ль дело Киев, что за край!
Гляжу – Гора. На той горе
Кипят котлы, поют, играют.
Свистят и в мерзостной игре
Гуляют ведьмы…

А.С.Пушкин «Гусар»
Київ здавна славився різними легендами про нечисту силу і чортівню. Вони до цих пір розбурхують уяву киян. 
2 листопада 2011 року в ЦРБ ім. П.Тичини відбувся наймасштабніший захід листопаду - бал не зовсім чистої сили. 
Користувачі прогулялись наймістичнішими місцями Києва. Допомагали їм у цьому гіди-відьми у виконанні бібліотекарів Олени Репш, Лілії Запольської та Оксани Тарковської.
Лисі гори, будинок №13 на Андріївському узвозі, пам’ятник генералу Ватутіну, Будинок з Химерами… Таємниці цих місць охороняють жахливі кажани на краєзнавчій книжковій виставці «Містика Києва». А наглядним продовженням виставки-прогулянки стала змістовна мультимедійна презентація, яку провели відьми під супровід тривожної музики в залі зі свічками.
Відьма-чаклунка розповіла про таємниці, містичні моменти в житті М.Булгакова та М.Гоголя. А їх твори та твори О.Пушкіна, В. Васильєва, Дм. Ємця, Олеся Ільченка та Лади Лузіної презентувала гостям заходу головний містичний консультант Вікторія Долбіна.
В Києві знаходиться найбільша кількість в СНД Лисих гір. Три? Сім? Дев’ять? Тринадцять? Відповідь на це питання намагалась знайти в краєзнавчому путівнику «Містичний Київ. Лиси гори» (Вип.1) завідувач довідково-бібліографічним відділом Віра Осипенко. 
Закінчився бал не зовсім чистої сили кулінарним шабашем.

Немає коментарів:

Дописати коментар