субота, 2 квітня 2011 р.

Світ дивних поробок: орігамі з Даною


З квітня 2011 року бібліотека ім. П. Тичини запрошує усіх бажаючих приєднатися до нового гуртка орігамі.
Орігамі (яп. 折り紙 орі — «складати», камі — «папір», тобто «складений папір») — мистецтво складання паперу. Метою цього мистецтва є створення витворів шляхом використання схеми геометричних згинів і складок. Термін орігамі відноситься до всіх типів складання паперу, а не тільки японських зразків.

Орігамі - одне з найбільш доступних мистецтв, адже для того, щоб скласти фігурку потрібно лише листок паперу. Стандартний папір для орігамі повинен бути тонким, міцним і повинна добре тримати складки. Зазвичай вона з одного боку білий, а з іншого боку - кольоровий і має форму квадрата зі стороною 15 см. Деякі художники-орігамісти також експериментують з іншими матеріалами, використовуючи для складання картон, різні види тканини, дротяні сітки, металеві листи та ін..

Щодо походження орігамі існують деякі розбіжності, але напевно можна сказати, що розвинулось орігамі саме в Японії. Важалося що орігамі - забавка переважно для дітей.

Орігамі:

• вчить робити послідовні дії
• розвиває здатність контролювати за допомогою мозку тонкі рухи рук і пальців
• покращує просторову уяву та вміння подумки оперувати з об'ємними предметами
• вчить «читати» креслення по яких складаються фігурки
• знайомить на практиці з основними геометричними поняттями
• розвиває впевненість у своїх силах і здібностях
• стимулює розвитку пам'яті
• вчить концентрувати увагу
• розвиває творчі здібності та дослідницькі навички


Запрошуємо Вас до захоплюючої подорожі у Країну Орігамі, яка подарує Вам незабутнє враження дива, що відбувається у Вас на очах і за вашої безпосередньої участі.
Чарівним чином звичайний паперовий квадрат перетвориться на метелика, квітка, динозавра, іграшку-головоломку або персонажа пальчикового лялькового театру.
З секретами майстерності орігамі вас познайомить наш майстер. Ви осягнете ази стародавнього і надзвичайно сучасного мистецтва орігамі. Така зустріч може покласти початок новому захопленню, розвинути увагу, пам'ять, образне і логічне мислення. Заняття орігамі додають людині впевненість у власних силах і збільшують коло друзів.

4 коментарі:

  1. Оригами - оч. полезная вещь во всех отношениях!

    ВідповістиВидалити
  2. А Майстер з орігамі - бібліотекар??

    ВідповістиВидалити
  3. Бібліотекар. Працює в інтернет-центрі. Дуже талановита: сама робить яскраві та складні речі та вміє навчати роботи їх інших.

    ВідповістиВидалити