неділя, 27 лютого 2011 р.

«Може квіти зійдуть… і для мене настане Весна»В читальному залі  розпочався цикл літературно-музичних вечорів «Може квіти зійдуть… і для мене настане Весна», присвячений геніальній поетесі, мислителю та громадській діячці Лесі Українці. 24 лютого 2011 р., напередодні Дня народження поетеси,  бібліотеку відвідали учні колежу ім.В.Сухомлинського. Відкрила захід провідний бібліограф Галина Кащенко презентацією книжкової виставки «Хотіла б я піснею стати у  сюю хвилину ясну…».

Перлиною  заходу стала літературно-музична композиція «Я в серці має те, що не вмирає», яку підготувала  бібліотекар Лілія Запольська. Всі гості заходу заворожено слухали розповідь про відомі та невідомі сторінки життя  Лесі Українки: про творче обдарування у багатьох різновидах літературної праці – поезії, драматургії, прозі, перекладах і фольклористиці, літературній критиці і публіцистиці, про любов до музики, застуду на Водохреще, любов до С. Мержинського та переживання через його смерть, про поїздку до Єгипту на лікування, спогади про Волинь, написання “Лісової пісні”, про останні роки та смерть в Грузії.

Продовженням розповіді про життя і творчість Лесі Українки став огляд літератури «Стежками далекої царівни».

Під час інтерактивної краєзнавчої хвилинки гості заходу пригадали місця, пов´язані з ім´ям Лесі Українки.
Вже стало традицію, щоб під час проведення цих лютневих заходів  звучало палке поетичне слово Лесі Українки у виконанні учнів. За майстерне виконання  поезії Лесі Українки  учні отримали пам’ятні дипломи.


Переповнена зала під час проведення залу свідчила, що молодь прагне знати глибше класичну українську культуру та з великою шаною ставиться до творчості Лесі Українки.

3 коментарі:

  1. Обовязково зійдуть квіти! Нарешті з міського бюджету виділено майже 100 тис. грн. для придбання книжок. З весною вас, і нас :) і з новою надією!

    ВідповістиВидалити
  2. У нас, к сожалению, Лесю Украинку сейчас читают совсем редко, если только студенты библиотечных факультетов. Но весна обязательно наступит :)

    ВідповістиВидалити
  3. Жаль, есть очень красивые переводы на русский язык поэзии Леси Украинки.

    ВідповістиВидалити